Szukasz rozwiązania? | Potrzebujesz konsultacji? | Skontaktuj się!

Masz pytanie?

+48 737 185 903

// Wybór odpowiedniego UTM może być problematyczny

Jak dobrać UTM / Firewall / NGFW?

Dobór odpowiedniego UTMa nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza w przypadku dynamicznie rozwijającej się infrastruktury IT przedsiębiorstwa.

Bardzo łatwo zarówno niedoszacować jak i przeszacować parametry urządzenia, które ma zapewnić bezpieczeństwo Twojej sieci. Skutkować to może różnego rodzaju awariami lub niepotrzebnie poniesionymi kosztami.

Jeśli wiesz już doskonale, czym są zapory UTM i aktualnie szukasz jakiegoś dla siebie, przeczytaj poniżej, na co zwrócić uwagę podczas dokonywania wyboru lub skorzystaj z naszej pomocy, a sami bezpłatnie dobierzemy dla Ciebie urządzenie UTM.



// otrzymaj od nas bezpłatnie analizę rozwiązań UTM dedykowanych dla twojej infrastruktury

Dobór UTM - prześlij ankietę

Jeśli nie masz pewności, jakie modele i których producentów warto jeszcze rozważać przy zakupie rozwiązania UTM dla Twojej organizacji, wypełnij formularz, co zajmie dosłownie chwilę, gdyż nie wszystkie pola są wymagane.

Nasz inżynier w ciągu 24h dokona analizy otrzymanych od Ciebie informacji i bezpłatnie dobierze kilka rozwiązań UTM spełniających podane kryteria.

Jeśli masz już swoje preferencje dotyczące konkretnego producenta UTM, zawrzyj te informacje w formularzu. Na życzenie możemy zaproponować także rozwiązania UTM innych producentów, dobierając je zarówno w odniesieniu do wymaganych parametrów, dodatkowych funkcjonalności, czy stosunku ceny do wydajności.

Jeśli chcesz dowiedzieć się na jakie aspekty warto zwrócić uwagę przy zakupie firewalla (NGFW) – UTM, zapoznaj się informacjami poniżej lub zadzwoń do nas po bezpłatną konsultację.

Zadzwoń: 737 185 903

Kwestie, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze UTMa

// Rozmiar firmy, a konkretnie złożoność sieci i natężenie ruchu

Przedsiębiorstwa różnej wielkości mają odmienne potrzeby w zakresie rozwiązań UTM. W zależności od zapewnianej ochrony (od filtrowania pakietów po pełne zapobieganie zagrożeniom) zapora w postaci rozwiązania UTM ma określoną maksymalną przepustowość.

Natężenie ruchu przekraczające ten próg spowoduje opóźnienie, ponieważ zapora nie nadąża. Wielkość zapory powinna być dostosowana do potrzeb sieciowych organizacji. Małe i średnie firmy będą miały znacznie mniejsze potrzeby w zakresie przepustowości zapory niż duże przedsiębiorstwa. Nawet w dziedzinie zapór korporacyjnych dostępne są różne opcje dla średnich, dużych i zaawansowanych przedsiębiorstw. Korporacyjne centra danych również mają swoje własne potrzeby i wymagania dotyczące zapory sieciowej.

Ilość lokalizacji przedsiębiorstwa i sposoby dostępu do sieci

W przeszłości większość organizacji miała wszystkich swoich pracowników i infrastrukturę IT na miejscu. Jednak rozwój chmury i pracy zdalnej spowodował, że to się zmieniło. W przypadku organizacji zatrudniających pracowników zdalnych rozwiązanie UTM chroniące sieć centrali w każdej lokalizacji może nie być właściwym wyborem.

Podobnie połączenia zdalne z Internetem i aplikacjami w chmurze przez korporacyjną zaporę sieciową może nie zapewniać użytkownikom najlepszych wrażeń.

Oparte na chmurze rozwiązania firewall-as-a-service chronią zasoby organizacji i użytkowników niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Można je wdrożyć w ułamku czasu w porównaniu z fizycznymi zaporami lokalnymi. Zapewniają również zarówno bezpieczeństwo, jak i optymalne wrażenia użytkownika sieci podczas łączenia się z aplikacjami w chmurze i Internetem w porównaniu z rozwiązaniami, które kierują zdalny ruch z powrotem przez korporacyjny stos zabezpieczeń.

UTM zarządzany lokalnie czy przez firmę zewnętrzną?

Zapory sieciowe typu UTM nie są rozwiązaniem zabezpieczającym typu „ustaw i zapomnij”. Mają zestawy reguł, które muszą być konfigurowane i regularnie aktualizowane oraz powinny być monitorowane pod kątem zdarzeń i alertów wskazujących na potencjalne incydenty bezpieczeństwa.

Wszystko to wymaga wiedzy informatycznej i bezpieczeństwa, a także czasu i zasobów. Jeśli organizacja nie ma wewnętrznej wiedzy specjalistycznej w zakresie bezpieczeństwa, potrzebnej do zarządzania zaporami lub jej zespół ds. bezpieczeństwa nie ma wystarczającej przepustowości, zarządzana zapora UTM może być lepszą opcją niż zarządzanie lokalne lub jego kompletny brak.

Zarządzanie firewallem jest wspólną częścią zarządzanych usług bezpieczeństwa, a dostawca zewnętrzny może również oferować wsparcie w zakresie reagowania na incydenty w oparciu o wykryte włamania.

Widoczność zagrożeń i użyteczność

Wiele organizacji ma rozległe architektury zabezpieczeń składające się z wielu niezależnych rozwiązań. Chociaż mogą one zapewniać dobre pokrycie zagrożeń, utrudniają skuteczne monitorowanie tych rozwiązań i zarządzanie nimi.

Odpowiedni NGFW powinien oferować widoczność zagrożeń i zarządzanie zasadami w jednej konsoli. Obejmuje to możliwość zagłębiania się w alerty bezpieczeństwa z praktyczną analizą zagrożeń.

Chronione urządzenia

Firmowe architektury IT szybko stają się coraz bardziej zróżnicowane. Wiele przedsiębiorstw posiada hybrydowe centra danych z aplikacjami i obciążeniami zarówno lokalnymi, jak i chmurowymi.

Wiele organizacji posiada również urządzenia Internetu rzeczy (IoT) podłączone do sieci. Wszystkie te urządzenia wprowadzają nowe zagrożenia bezpieczeństwa i mają unikalne wymagania dotyczące bezpieczeństwa.

W zależności od zasobów, które organizacja chce chronić, może potrzebować zapory ogniowej oferującej wyspecjalizowane funkcje. Bezpieczeństwo IT, OT, IoT i chmury są bardzo różne, a zapora sieciowa UTM musi rozumieć unikalne rodzaje ruchu generowanego przez te urządzenia, aby skutecznie je zabezpieczyć.

// Chętnie porozmawiamy i doradzimy

Nie znalazłeś tego,
czego szukałeś?

737 185 902 | 737 185 903 | 727 790 662

737 191 570