// o producencie URZĄDZEŃ

Fortinet to amerykańska firma z siedzibą w Sunnyvale w Kalifornii założona w 2000 roku. Firma opracowuje i sprzedaje rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa, takie jak zapory sieciowe (NGFW), oprogramowanie antywirusowe, systemy zapobiegania włamaniom i komponenty bezpieczeństwa dla urządzeń końcowych.

Jedną z ich kluczowych linii produktów jest FortiGate NGFW, czyli firewalle nowej generacji, dostępne w kilku wariantach w zależności od potrzeb użytkowników.

// RODZINA produktów fortigate

Rozwiązania dostosowane do różnych potrzeb

Urządzenia Fortigate NGFW oferują niezwykle kompleksowe zabezpieczenia, które obejmują zarówno ochronę sieci, urządzeń końcowych, aplikacji oraz chmury obliczeniowej. 

Umożliwiają tworzenie bezpiecznych sieci i konsolidują wiodące w branży funkcje zabezpieczeń, takie jak system zapobiegania włamaniom (IPS), filtrowanie sieci Web, inspekcja warstwy SSL (Secure Sockets Layer) oraz automatyczna ochrona przed zagrożeniami.

// kluczowe cechy rozwiązań fortigate
Bezpieczeństwo
FortiGate NGFWs skutecznie chronią sieci firmowe przed złośliwym oprogramowaniem, lukami w zabezpieczeniach i niebezpiecznymi witrynami internetowymi zarówno w ruchu szyfrowanym, jak i niezaszyfrowanym. Integracje z innymi usługami bezpieczeństwa Fortinet zapewniają dodatkową analizę zagrożeń i inne zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, które znacznie zwiększają widoczność i zasięg zabezpieczeń.
Wydajność
Firewalle FortiGate NGFW wykorzystują zaawansowaną technologię procesora zabezpieczeń (SPU), aby zapewnić wiodące w branży zabezpieczenia z bardzo niskimi opóźnieniami, pomagając utrzymać najwyższą wydajność i bezpieczeństwo ruchu szyfrowanego za pomocą protokołu SSL.
Integracje
Zapewniają organizacjom wiele elastycznych możliwości sieciowych i integracji, w tym integrację z zaawansowanymi zabezpieczeniami warstwy 7 i domenami wirtualnymi. Każda zapora zapewnia szereg szybkich interfejsów, które pomagają organizacjom wdrażającym centra danych lub sieci WAN utrzymywać koszty operacyjne na jak najniższym poziomie.
Zarządzanie
Oferują zespołom ds. bezpieczeństwa intuicyjną konsolę zarządzania, która umożliwia efektywne tworzenie automatyzacji zabezpieczeń, monitorowanie wydajności zabezpieczeń i dostrajanie konfiguracji zasad i polityk.
Ujednolicona struktura bezpieczeństwa (Unified Security Fabric)
Urządzenia Fortigate domyślnie integrują się z bogatą ofertą pozostałych usług i produktów bezpieczeństwa firmy Fortinet (a także z zatwierdzonymi produktami partnerów), aby zapewnić bezproblemową ochronę i kontrolę w całej sieci.
// Przegląd usług oferowanych w produktach fortigate

FortiGuard Antivirus

Dostępny we wszystkich rozwiązaniach FortiGate NGFW, FortiGuard Antivirus to rozwiązanie antywirusowe dla przedsiębiorstw zaprojektowane specjalnie do ochrony sieci firmowych i urządzeń pracowników przed najnowszym i najbardziej zaawansowanym złośliwym oprogramowaniem, wirusami, oprogramowaniem szpiegującym i innymi złośliwymi zagrożeniami. FortiGuard Antivirus wykorzystuje proaktywne technologie bezpieczeństwa i aktualizuje co godzinę, aby zapewnić natychmiastowe wykrywanie i kwarantannę zaawansowanych zagrożeń.

FortiGuard IPS (Intrusion Prevention System)

FortiGate NGFW zapewniają organizacjom funkcje ochrony przed włamaniami za pośrednictwem usługi FortiGuard IPS. Dzięki możliwości wykrywania ataków typu zero-day, oprogramowania ransomware, zaawansowanego złośliwego oprogramowania i innych złośliwych zagrożeń, FortiGuard IPS umożliwia zespołom ds. bezpieczeństwa szybkie wykrywanie i blokowanie włamań do sieci, zanim nastąpią jakiekolwiek poważne uszkodzenia lub eksfiltracja danych.

FortiGuard Application Control

Usługa FortiGuard Application Control dostępna za pośrednictwem zapór sieciowych FortiGate umożliwia firmom łatwe kontrolowanie korzystania z aplikacji i spełnianie wymagań dotyczących zgodności, jednocześnie poprawiając ogólny stan bezpieczeństwa. FortiGuard Application Control zapewnia również użytkownikom wgląd w czasie rzeczywistym we wszystkie aplikacje działające w sieci oraz trendy użytkowania w czasie.

FortiGuard Web Filtering

Usługa filtrowania sieci, dostępna w rozwiązaniach FortiGate chroni organizacje i pracowników firmy przed dostępem do złośliwych treści internetowych lub podejrzanych witryn internetowych, które mogą narazić sieć firmy na ryzyko. Organizacje mogą automatycznie blokować treści internetowe wysokiego ryzyka, aby zapewnić, że żadne złośliwe pliki nie zostaną zainicjowane i/lub przeniesione na urządzenie firmowe.

Serie produktów FortiGate
dedykowanych małym i średnim organizacjom

// seria FortiGate | FortiWiFi 40F
// seria FortiGate 60F
// seria FortiGate | FortiWiFi 80F
// seria FortiGate 100F
// seria FortiGate 200F

Potrzebujesz konsultacji, dialogu technicznego, webinaru?

// Chętnie porozmawiamy i doradzimy

Nie znalazłeś tego,
czego szukałeś?

737 185 902 | 737 185 903 | 727 790 662