// o producencie oprogramowania

PROGET to polska firma z Bielska-Białej, która od 2007 roku specjalizujące się w tworzeniu oprogramowania do zarządzania i ochrony firmowych danych na urządzeniach mobilnych.

Ich kluczowym rozwiązaniem jest system Proget MDM (Mobile Device Management), który dostarczają klientom na całym świecie poprzez swoje biura rozlokowane na 3 kontynentach.

// Rozwiązanie MDM dla małych i dużych firm

Proget MDM

Aktualnie coraz więcej urządzeń mobilnych jest używanych do celów służbowych. W tym samym czasie zwiększa się także ilość szkodliwego oprogramowania, aplikacji przetwarzających poufne dane w nieodpowiedni sposób, czy też prób kradzieży danych firmowych i personalnych. Stanowi to poważne wyzwanie dla wielu administratorów odpowiedzialnych za zabezpieczenie przed wyciekiem danych firmowych. W takich okolicznościach w wielu organizacjach pojawia się potrzeba wdrożenia rozwiązania, które będzie gwarantować zgodność z polityką bezpieczeństwa firmy.

Przykładem takiego rozwiązaniem jest system Proget MDM.

Kluczowe funkcje Proget MDM

Kontrola
Urządzeń, aplikacji, danych, konfiguracja poczty. Dzięki temu na firmowych urządzeniach stosowane są polityki bezpieczeństwa zgodne z wymaganiami organizacji, tworząc ograniczenia hardwarowe i softwarowe.
Zdalne kasowanie danych
Zdalne kasowanie pozwala na kasowanie całej pamięci urządzenia, przywrócenie do ustawień fabrycznych lub tylko danych firmowych, dając gwarancję ochrony wrażliwych danych przed ich kradzieżą lub wyciekiem.
Szyfrowanie
Szyfrowanie dane z wykorzystaniem algorytmów kryptograficznych o najwyższym standardzie, a dzięki aktualizacjom bezpieczeństwa system jest odporny na wszelkie podatności.
Geolokalizacja użytkownika
Urządzenia może zostać zlokalizowane na żądanie - w konkretnym interwale czasowym lub w ruchu, tworząc historie przemieszczania się oraz pokonaną trasę.
Zdalny pulpit
Zdalny dostęp do urządzeń mobilnych, co bardzo ułatwia i przyśpiesza rozwiązywanie problemów przez dział IT.
Integracje
System Proget MDM oferuje integrację z Active Directory, Domino Directory oraz protokołem LDAP. Ponadto oferuje wsparcie dla serwerów pocztowych Microsoft Exchange, Lotus Domino i protokołu ActiveSync oraz platform Android for Work, Samsung Knox, Samsung E-FOTA i Apple DEP.
Konteneryzacja
Proget MDM może stworzyć na urządzeniach dedykowaną strefę służbową. Pozwala to odizolować na urządzeniach osobną przestrzeń na dane służbowe. Dzięki temu administratorzy są w stanie zarządzać i monitorować przetwarzanie danych służbowych, jednocześnie chroniąc prywatność użytkowników. Konteneryzacja jest doskonałym rozwiązaniem w sytuacjach, w których użytkownik chce wykorzystuje swoje prywatne urządzenie mobilne jako narzędzie do pracy.
Audyty i raporty
System Proget pozwala na skatalogowanie wszystkich urządzeń, które są do niego podłączone. Administratorzy mogą wprowadzać i uzyskiwać szczegółowe dane dotyczące urządzeń objętych ochroną. System posiada także funkcje dodawania własnych informacji o urządzeniach, co pomaga w prowadzeniu bieżącej historii na ich temat. System posiada również zaawansowany moduł raportów, dzięki któremu administrator może wygenerować raport z dowolnych danych z systemu, wraz z możliwością skonfigurowania cyklicznego raportowania i wysyłania danych na wskazane skrzynki e-mail.
Dystrybucja aplikacji
Dystrybucja własnych aplikacji, blokowanie konkretnego oprogramowania (na przykład Facebooka) oraz tworzenie białych i czarnych list daje ogromne możliwości kontrolowania aplikacji, z jakich korzystają użytkownicy.
Standard korporacyjny
Proget MDM umożliwia integrację usług biznesowych takich jak poczta, kalendarz, kontakty, ale również daje możliwość wykorzystania rozszerzonych funkcji jak VPN, file access, intranet, proxy i wiele innych.

Rozbudowa i integracje

Jeśli wymagana jest integracja z nietypowym systemem lub usługą (SIEM, DLP, ERP, CRM i inne) to dział R&D określi, czy implementacja jest możliwa od strony technicznej oraz jaki czas jest potrzebny na implementację. Jeśli potrzebna jest modyfikacja: konsoli, dodanie nowych funkcji, opcji, przycisków, raportów to wystarczy je uzgodnić, a następnie Proget będzie w stanie zaoferować modyfikację systemu tak, aby jeszcze lepiej dopasować platformę Proget MDM do potrzeb i oczekiwań. 

// Android Enterprise (Android For Work)

Android Enterprise oddziela aplikacje biznesowe od osobistych. Wykorzystaj wydajność, elastyczność i możliwości Androida w swojej pracy – zawsze i wszędzie masz do dyspozycji najlepsze aplikacje. Utwórz specjalny profil do pracy i wraz z tą technologią rozwiążesz problem konteneryzacji danych. Zabezpieczysz to, co poufne w najwyższych możliwych standardach.

// Samsung Enterprise FOTA (E-FOTA)

Usługa Samsung Enterprise Firmware-Over-The-Air umożliwia kontrolowanie harmonogramów aktualizacji i wersji systemów operacyjnych
w urządzeniach pracowników. Administratorzy mogą przetestować aktualizacje przed ich wdrożeniem, aby zapewnić zgodność między aplikacjami firmowymi, a nowymi systemami.

// Samsung KNOX

Samsung KNOX umożliwia użytkownikom tworzenie na urządzeniach oddzielnej przestrzeni do bezpiecznego przechowywania służbowych aplikacji i poczty elektronicznej, izolując je od danych w przestrzeni prywatnej. Dzięki temu administratorzy IT mogą zdalnie ustawiać zabezpieczenia i zarządzać danymi przedsiębiorstwa, ale nie mają dostępu do
prywatnych danych użytkownika.

// Apple DEP

Dzięki DEP globalna dystrybucja urządzeń iPad i iPhone jest w pełni bezdotykowa. Automatyczny enrollment za pośrednictwem MDM dostępny dla każdego urządzenia, dzięki czemu podczas ich aktywacji, są one natychmiast konfigurowane wraz z ustawieniami konta, aplikacjami
i dostępem do usług korporacyjnych przez Internet. Apple DEP bezdotykowo uruchamia tryb nadzorowany. Umożliwia to konfigurację urządzenia w dowolny sposób, a za pomocą polityk Allow open-in, uzyskasz pełne wsparcie systemowe do konkretyzowania danych.

// Wersja testowa & licencja próbna

Załóż swój własny serwer Proget i przetestuj rozwiązanie.

W ten sposób uzyskasz dostęp do pełnej wersji oprogramowania bez żadnych ograniczeń na 30 dni

W tym czasie możesz korzystać z udostępnionej bazy wiedzy oraz naszego wsparcia technicznego i jednocześnie zarejestrować dowolną ilość urządzeń.

// POZOSTAŁE ROZWIĄZANIA Z KATEGORII:

MDM (MOBILE DEVICE MANAGEMENT)

// Chętnie porozmawiamy i doradzimy

Nie znalazłeś tego,
czego szukałeś?

737 185 902 | 737 185 903 | 727 790 662