// czym są?

Programy Antywirusowe

Podstawowym zadaniem oprogramowania antywirusowego jest skanowanie plików lub kodu przechodzącego przez ruch sieciowy.

Ma to na celu niedopuszczenie wszelkiego rodzaju podejrzanego oprogramowania (trojany, wirusy, malware, ransomware, etc.) do zainfekowania urządzenia końcowego – laptopa, desktopu czy telefonu komórkowego.

// jak działają?

Firmy, które zajmują się tworzeniem programów antywirusowych, budują obszerną bazę danych znanych już wirusów, ich fragmentów oraz złośliwego oprogramowania (tzw. sygnatur) i uczą swoje programy, jak je wykrywać, oznaczać i usuwać.

Gdy pliki, programy oraz aplikacje są przesyłane lub wysyłane z urządzenia końcowego (tzw. endpoint’a), program antywirusowy porównuje je ze swoją bazą danych, aby znaleźć dopasowania. Dopasowania podobne lub identyczne z bazą danych są izolowane, skanowane i usuwane.

// czym się od siebie różnią?

Pomimo, że wspomniana przez nas podstawowa funkcjonalność znajduje się praktycznie w każdym programie antywirusowym, producenci oprogramowania w celu zapewnienia ochrony stosują różne rozwiązania, funkcje i moduły, co sprawia, że skuteczność jednego programu antywirusowego może być inna niż drugiego.

Wielu producentów swoje oprogramowanie oferuje w kilku wersjach, jako rozwiązanie chmurowe lub onsite, z dodatkowymi modułami ochrony, z wykorzystaniem uczenia maszynowego, z ochroną urządzeń mobilnych, z konsolą do zarządzania IT, z pełną wirtualizacją (tzw. sandbox) oraz wieloma innymi funkcjami, którę wyróżniają programy antywirusowe między sobą.

Masz pytanie lub wątpliwości?

Napisz lub zadzwoń do nas!
// jakie oprogramowanie antywirusowe wybrać?

Na to pytanie istnieje tylko jedna słuszna odpowiedź: Takie, które w pełni odpowiada na potrzeby danego użytkownika lub administratora.

Inne potrzeby będzie miała osoba, która dba o bezpieczeństwo 10 urządzeń zlokalizowanych w jednym budynku, a inne osoba, która jest odpowiedzialna za ponad 100 komputerów znajdujących się w 3 budynkach rozrzuconych po całym mieście.

Do tego dochodzą kwestie budżetu, przyzwyczajeń, wewnętrznej polityki bezpieczeństwa, specyfiki posiadanej infrastruktury oraz wiele innych czynników bez zapoznania się z którymi, jakiekolwiek dobranie optymalnego rozwiązania jest praktycznie niemożliwe.

Poniżej znajdziesz rekomendowane przez nas oprogramowanie, którego różnorodne cechy oraz wykorzystywane technologie sprawiają, że każdy administrator powinien znaleźć produkt, który sprosta jego oczekiwaniom w kwestii bezpieczeństwa IT dla urządzeń końcowych.

// Chętnie porozmawiamy i doradzimy

Nie znalazłeś tego,
czego szukałeś?

737 185 902 | 737 185 903 | 727 790 662