Over 1000 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

// sprzętowe zabezpieczenie it

Firewalle, UTMy

Dane oraz firmowe informacje odgrywają kluczową rolę w funkcjonowaniu firmy. Wielu użytkowników bezgranicznie ufa swoim systemom nie dopuszczając możliwości, że ich dane mogą kiedykolwiek zostać wykradzione i dostać się w niepowołane ręce. 

Dlatego aktualnie standardem poza antywirusem jest posiadanie jakiegoś typu Firewalla: czy to UTMa, czy bardziej rozbudowanego NGFW, czyli Next Generation Firewall’a. 

// jak działają?

Ogólnie upraszczając, podstawowym zadaniem wszystkich firewalli jest analiza każdego wychodzącego oraz przychodzącego pakietu danych. Następnie weryfikacja złośliwej, jak również nieodpowiedniej zawartości, a finalnie zezwolenie lub nie na wprowadzenie danych do naszej firmy.

Zapora sieciowa UTM (Unified Threat Management) to nic innego, jak zawarcie w jednym sprzętowym urządzeniu wielu funkcji ochrony brzegu sieci. Jednak to nie wszystko. UTM pozwala również na pełną automatyzację zarządzania wieloma procesami związanymi z utrzymaniem centrum zarządzania bezpieczeństwem danych.

Jak powszechnie wiadomo, na rynku dostępnych jest wielu dostawców różnych sprzętowych rozwiązań firewall. Różnić się mogą one metodą licencjonowania, czy też możliwością zakupu poszczególnych modułów ochrony, jednak każdy z nich powinien posiadać poniższe moduły, aby nie być tylko zwykłym routerem.

// kontrola aplikacji

Pozwala na zarządzanie dostępem do wybranych aplikacji oraz pozwala na blokowanie programów ograniczających produktywność pracowników firmy. Nie można mówić o nowoczesnym podejściu do bezpieczeństwa bez kontroli w warstwie aplikacji.

// web blocker

Blokowanie stron o złej reputacji powinno być jedną z najważniejszych polityk bezpieczeństwa, ponieważ zainfekowane strony są jednym z najczęstszych wektorów ataku.

// IPS - Intrusion Prevention System

Jedną z podstawowych części składowych UTMa jest ochrona w czasie rzeczywistym. To właśnie moduł IPS odpowiada za zabezpieczenie sieci przez intruzami.

// IPS - Sztuczna inteligencja

Zagrożenia z którymi mamy obecnie do czynienia z łatwością potrafią oszukać tradycyjne programy antywirusowe. Sztuczna inteligencja oraz uczenie maszynowe pozwalają odpowiadzieć na zagrożenia Zero-day oraz zaoszczędzić bardzo dużo czasu administratorom IT.