// sprzętowe zabezpieczenie it

Firewalle, UTMy

Dane oraz firmowe informacje odgrywają kluczową rolę w funkcjonowaniu firmy. Wielu użytkowników bezgranicznie ufa swoim systemom nie dopuszczając możliwości, że ich dane mogą kiedykolwiek zostać wykradzione i dostać się w niepowołane ręce. 

Dlatego aktualnie standardem poza antywirusem jest posiadanie jakiegoś typu Firewalla: czy to UTMa, czy bardziej rozbudowanego NGFW, czyli Next Generation Firewall’a. 

// jak działają?

Ogólnie upraszczając, podstawowym zadaniem wszystkich firewalli jest analiza każdego wychodzącego oraz przychodzącego pakietu danych. Następnie weryfikacja złośliwej, jak również nieodpowiedniej zawartości, a finalnie zezwolenie lub nie na wprowadzenie danych do naszej firmy.

Zapora sieciowa UTM (Unified Threat Management) to nic innego, jak zawarcie w jednym sprzętowym urządzeniu wielu funkcji ochrony brzegu sieci. Jednak to nie wszystko. UTM pozwala również na pełną automatyzację zarządzania wieloma procesami związanymi z utrzymaniem centrum zarządzania bezpieczeństwem danych.

Jak powszechnie wiadomo, na rynku dostępnych jest wielu dostawców różnych sprzętowych rozwiązań firewall. Różnić się mogą one metodą licencjonowania, czy też możliwością zakupu poszczególnych modułów ochrony, jednak każdy z nich powinien posiadać poniższe moduły, aby nie być tylko zwykłym routerem.

// kontrola aplikacji

Pozwala na zarządzanie dostępem do wybranych aplikacji oraz pozwala na blokowanie programów ograniczających produktywność pracowników firmy. Nie można mówić o nowoczesnym podejściu do bezpieczeństwa bez kontroli w warstwie aplikacji.

// web blocker

Blokowanie stron o złej reputacji powinno być jedną z najważniejszych polityk bezpieczeństwa, ponieważ zainfekowane strony są jednym z najczęstszych wektorów ataku.

// IPS - Intrusion Prevention System

Jedną z podstawowych części składowych UTMa jest ochrona w czasie rzeczywistym. To właśnie moduł IPS odpowiada za zabezpieczenie sieci przez intruzami.

// IPS - Sztuczna inteligencja

Zagrożenia z którymi mamy obecnie do czynienia z łatwością potrafią oszukać tradycyjne programy antywirusowe. Sztuczna inteligencja oraz uczenie maszynowe pozwalają odpowiadzieć na zagrożenia Zero-day oraz zaoszczędzić bardzo dużo czasu administratorom IT.

// Bezpłatny dobór UTM-a do Twojej sieci w 24h

Jak dobrać UTM / Firewall / NGFW?

Dobór odpowiedniego UTMa nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza w przypadku dynamicznie rozwijającej się infrastruktury IT przedsiębiorstwa.

Bardzo łatwo zarówno niedoszacować jak i przeszacować parametry urządzenia, które ma zapewnić bezpieczeństwo Twojej sieci.  Skutkować to może różnego rodzaju awariami lub niepotrzebnie poniesionymi kosztami.

Jeśli nie masz pewności, jakie modele i których producentów warto jeszcze rozważać przy zakupie rozwiązania UTM dla Twojej organizacji, wypełnij formularz, co zajmie dosłownie chwilę, gdyż nie wszystkie pola są wymagane.

Nasz inżynier w ciągu 24h dokona analizy otrzymanych od Ciebie informacji i bezpłatnie dobierze kilka rozwiązań UTM spełniających podane kryteria.

Jeśli masz już swoje preferencje dotyczące konkretnego producenta UTM, zawrzyj te informacje w formularzu. Na życzenie możemy zaproponować także rozwiązania UTM innych producentów, dobierając je zarówno w odniesieniu do wymaganych parametrów, dodatkowych funkcjonalności, czy stosunku ceny do wydajności.

Napisz lub zadzwoń!


// Chętnie porozmawiamy i doradzimy

Nie znalazłeś tego,
czego szukałeś?

737 185 902 | 737 185 903 | 727 790 662

737 191 570