Backup danych

Bardzo często znaczenie tworzenia kopii zapasowych danych firmy umniejszają setki innych rzeczy, które musisz zrobić jako właściciel firmy lub administrator sieci, aby po prostu utrzymać firmę w codziennym funkcjonowaniu.

Niestety, większość właścicieli małych firm nie zdaje sobie sprawy, że brak odpowiedniej kopii zapasowej danych może spowodować, że drzwi firmy będą zamykane częściej, niż mogłoby się wydawać.

Z tego powodu ważne jest, aby każda firma posiadała przynajmniej jedną wydajną i efektywną metodę backupu danych.

// co sprawia, że kopia zapasowa jest "dobra"?

Przede wszystkim proces powinien być w pełni zautomatyzowany, co oznacza, że ​​nie dodaje się kolejnego elementu do czyjejś listy „do zrobienia”. Jeśli kopia zapasowa nie jest aktualna, kopia zapasowa nie jest dobra.

Kolejnym ważnym aspektem skutecznego backupu danych jest bezpieczeństwo. Wszystkie dane powinny być zabezpieczone metodą uwierzytelniania dwuskładnikowego i/lub zaszyfrowane hasłem w celu ochrony wszystkich przechowywanych w nich krytycznych danych.

Dane z kopii zapasowej powinny być również przechowywane w innej lokalizacji niż dane podstawowe i w innej sieci. Kopie zapasowe przechowywane w tej samej lokalizacji, co podstawowe źródło, są narażone na te same niebezpieczeństwa związane z awarią urządzenia lub oprogramowaniem ransomware, które potencjalnie może pozostawić Cię bez obu źródeł danych.

// które rozwiązanie jest "najlepsze"?

Istnieje wiele różnych sposobów tworzenia kopii zapasowych danych – od rozwiązań lokalnych opartych na macierzach dyskowych z dedykowanym oprogramowaniem do zarządzania nimi, poprzez rozwiązania chmurowe, aż do technologii hybrydowych. Nie istnieje zatem jedno idealne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowej, które w ciemno można proponować każdemu przedsiębiorstwie bez uprzedniego zapoznania się z jego specyfiką i wymaganiami.

Jeśli nie jesteś pewien, które narzędzia będą dla Ciebie najbardziej optymalne, gorąco zachęcamy do konsultacji i kontaktu. Z przyjemnością doradzimy rozwiązanie, które będzie odpowiadało na potrzeby konkretnie Twojej infrastruktury IT.

Masz pytanie lub wątpliwości?

Napisz lub zadzwoń do nas!

// Chętnie porozmawiamy i doradzimy

Nie znalazłeś tego,
czego szukałeś?

737 185 902 | 737 185 903 | 727 790 662