// Kompleksowe monitorowanie zdarzeń w czasie rzeczywistym

SIEM - co to jest?

SIEM to skrót od Security Information and Event Management czyli tłumacząc z angielskiego – oprogramowanie analizujące informacje o bezpieczeństwie i ułatwiające zarządzanie zdarzeniami / incydentami.

Jest to szeroko stosowane rozwiązanie wszędzie tam, gdzie potrzebna jest korelacja informacji pochodzących z wielu źródeł. Korelacja to powiązanie między zdarzeniami występującymi w sieci, np. zdefiniowana liczba następujących po sobie wywołań z jednego adresu IP w konkretnym okresie.

Jak działa?

SIEM oferuje szereg możliwości, które po połączeniu i integracji zapewniają kompleksową ochronę organizacji. SIEM obsługuje funkcje reagowania na incydenty dzięki Security Operations Center (SOC), które obejmują wykrywanie zagrożeń, badanie, polowanie na zagrożenia oraz działania związane z reagowaniem i naprawą.
Jest to również łatwiejsze i bardziej wydajne dzięki scaleniu wszystkich informacji na jednym dashboardzie.

SIEM zbiera i łączy dane z różnych źródeł zdarzeń w ramach infrastruktury informatycznej organizacji, w tym systemów hostów, sieci, zapór sieciowych czy oprogramowania antywirusowego. System SIEM pozwala zespołom ds. bezpieczeństwa uzyskać wgląd w napastnika dzięki regułom zagrożeń uzyskanym na podstawie wglądu w taktyki, techniki i procedury (TTP) oraz znane wskaźniki włamania (IOC).

Moduł Threat Detection pomaga w wykrywaniu zagrożeń w wiadomościach e-mail, zasobach w chmurze, aplikacji, zewnętrznych źródłach analizy zagrożeń i urządzeniach końcowych. Gdy incydent lub zdarzenie zostanie zidentyfikowane, przeanalizowane i skategoryzowane, SIEM dostarcza raportów i powiadomień osobom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo IT. Może to obejmować analitykę zachowań użytkowników i podmiotów (UEBA), która analizuje zachowania i działania w celu monitorowania pod kątem nietypowych zachowań, które mogą wskazywać na zagrożenie. Może również wykrywać anomalie w zachowaniu czy przejęte konta.

Rozwiązania IT dla szpitali dofinansowanie do SIEM
// Dofinansowanie dla szpitali na cyberbezpieczeństwo

SIEM dla szpitali

W ramach dofinansowania dla placówek medycznych na cyberbezpieczeństwo, możliwy jest zakup przez szpitale między innymi systemów SIEM. Jeśli jesteś administratorem sieci informatycznej lub dyrektorem placówki medycznej, zapraszamy do kontaktu celem bezpłatnej konsultacji.

Szukasz wyceny, informacji, webinaru?

Napisz lub zadzwoń do nas!
// ROZWIĄZANIA SIEM, KTÓRE REKOMENDUJEMY:

// Chętnie porozmawiamy i doradzimy

Jesteś zainteresowany
lub masz pytania?

737 185 902 | 737 185 903