Szukasz rozwiązania? | Potrzebujesz konsultacji? | Skontaktuj się!

Masz pytanie?

+48 737 185 903

// o producencie rozwiązania

NACVIEW

Producentem rozwiązania jest polska firma programistyczna, która rozpoczęła swoją działalność w 2012 roku. Prace nad systemem NACVIEW mają swoje początki na Politechnice Poznańskiej. Produkt powstał z realnej potrzeby tej uczelni, która nie znalazła na rynku produktu, który sprostałby jej oczekiwaniom.

Dzisiaj NACVIEW zabezpiecza sieci wielu szpitali, uczelni, instytucji rządowych oraz małych i dużych przedsiębiorstw. Jakość, jaką prezentuje rozwiązanie sprawia, że staje się bezkonkurencyjne w dziedzinie systemów kontroli dostępu do sieci. 

// rozwiązanie klasy NAC

NACVIEW - zarządzania dostępem użytkowników i urządzeń do sieci

NACVIEW to system umożliwiający kontrolę urządzeń końcowych oraz identyfikację próbujących uzyskać dostęp do sieci, zarówno tych połączonych przewodowo, jak i bezprzewodowo, włącznie z połączeniami VPN. Poprzez integrację funkcji NAC (Network Access Control) oraz zdolności do pełnej widoczności urządzeń, NACVIEW staje się kluczowym elementem w zapewnianiu prawidłowego i kompleksowego zabezpieczenia sieci informatycznej przedsiębiorstwa.

Dodatkowo, system posiada zdolność pobierania informacji o urządzeniach końcowych z różnych źródeł zewnętrznych, takich jak Active Directory, bazy danych SQL, LDAP czy serwery Radius. Przez wykorzystanie protokołów SNMP umożliwia także monitorowanie, co pozwala na obserwację działania urządzeń oraz ich obciążenia.

NACVIEW - przegląd funkcji

01
802.1X
Standard, który zawiera zalecenia dotyczące uwierzytelniania urządzeń w sieci. Przez specjalistów uważany jest obecnie za najskuteczniejszą metodę zapobiegania nieautoryzowanemu dostępowi, przez co znacznie podnosi bezpieczeństwo całej sieci. Pozwala na lokalizowanie urządzeń poprzez komunikację z przełącznikami i Access Pointami.
02
VLAN
Technologia, pozwalająca na tworzenie wiele sieci wirtualnych w jednej sieci fizycznej. Jest logicznym zgrupowaniem urządzeń i użytkowników np. na podstawie działu czy stanowisk. Grupy te mogą być tworzone niezależnie od tego, gdzie fizycznie zlokalizowani są użytkownicy.
03
Captive Portal
Portal do autoryzacji użytkowników, wysyłających prośbę o dostęp do sieci. Dzięki temu, uzyskają połączenie z Internetem, mogąc korzystać tylko z określonych przez administratora zasobów. NACVIEW daje tu dwie możliwości: skonfigurowanie zewnętrznego Captive Portalu bądź zaimplementowanie Captive Portalu systemu NACVIEW.
04
Mapa powiązań
Zautomatyzowana i przejrzysta wizualizacja powiązań urządzeń w sieci. Stanowi graficzną reprezentację sieci, która pozwala na podgląd, które z urządzeń są podłączone, a które nie. Dzięki temu można szybko wykryć anomalie sieciowe i odpowiednio na nie zareagować.
05
IPAM
Zarządzanie adresacją IP, dzięki któremu sprawdzisz wykorzystanie adresów IP, a także zweryfikujesz kto lub jakie urządzenie łączy się z danym adresem. Pozwala to między innymi na wykrywanie kolizji sieci i zapobieganie im.
06
Detekcja zagrożeń
Funkcja, która pozwala na wykrywanie niezgodnych, nieznanych lub źle skonfigurowanych urządzeń. Dzięki niej można szybko znaleźć nieprawidłowy ruch w sieci (np. klonowanie adresów MAC/IP, skanowanie portów, nieprawidłowa brama) i poddać kwarantannie zainfekowane urządzenie.
07
Integracja rozwiązań
Funkcja pozwalająca na dwukierunkową wymianę informacji pomiędzy NACVIEW a innymi rozwiązaniami cybersecurity. Zwiększa poziom bezpieczeństwa poprzez automatyczne reagowanie na zagrożenia np. rozłączenie urządzenia w momencie wykrycia na nim złośliwego oprogramowania. Najczęściej integracja dotyczy systemów typu Firewall, UTM, MDM, SIEM itp.
08
Profilowanie urządzeń
Identyfikacja urządzeń podłączonych do sieci i ich klasyfikacja według typu urządzenia (np. komputer, telefon, drukarka, kamera itp.), rodzaju systemu operacyjnego i producenta. Profilowanie wykorzystuje wiele dostępnych metod, między innymi: DHCP Fingerprinting, HTTP/S, NMAP, DNS, RADIUS.
09
Dostęp gościnny i BYOD
Rozwiązanie pozwalające na bezpieczne przydzielanie zewnętrznym użytkownikom (gościom) dostępu do sieci oraz rejestrację prywatnych urządzeń pracowników w sieci firmowej. Dostęp gościnny może być przydzielany za pomocą kont wydawanych na określony czas lub za pomocą dedykowanego w tym celu portalu.

Jedna platforma do kompleksowego zarządzania nawet najbardziej złożonymi sieciami

Współczesne środowiska sieciowe są znacznie bardziej złożone niż dawniej, dlatego informacje dostarczane przez system NACVIEW są niezwykle cenne dla administratorów sieci. Dostęp do wiedzy o wszystkich urządzeniach i zdarzeniach autoryzacji w formie przejrzystych wykresów i statystyk w jednej zintegrowanej konsoli znacząco ułatwia pracę.

Widoczność sieci jako kluczowy aspekt jej ochrony

W środowiskach z dynamicznie zmieniającymi się adresami IP trudno jest zidentyfikować urządzenie lub użytkownika odpowiedzialnego za naruszenie bezpieczeństwa. NACVIEW dostarcza szczegółowe informacje o każdym adresie IP, eliminując anonimowość użytkowników w sieci. System monitoruje wszystkie podłączone punkty końcowe, śledzi ich aktywność i dostarcza informacje o zasobach, z których korzystały w przeszłości.

IPAM jako rozwiązanie do wykrywania kolizji

Zarządzanie przestrzenią adresów IP oraz usługami takimi jak DNS i DHCP z jednej zintegrowanej konsoli znacznie ułatwia pracę administratorom. Moduł IPAM w systemie NACVIEW upraszcza dodawanie nowych urządzeń oraz zmianę parametrów sieciowych istniejących urządzeń.

Analiza bezpieczeństwa urządzeń końcowych

Jednym z kluczowych aspektów bezpieczeństwa punktów końcowych jest zastosowanie najnowszych poprawek bezpieczeństwa systemu operacyjnego. NACVIEW nieustannie monitoruje urządzenia końcowe i izoluje te, które nie są zaktualizowane od reszty sieci. System NAC działa inaczej niż typowe oprogramowanie do zarządzania punktami końcowymi, ponieważ kontroluje urządzenia na poziomie sieci, do której są podłączone. Dzięki tej kontroli sieciowej, administratorzy mogą wprowadzać rygorystyczne polityki dostępu, których użytkownicy nie mogą obejść.

Monitoring wszystkich urządzeń sieciowych

NACVIEW nieustannie monitoruje urządzenia sieciowe, zapewniając aktualny wgląd w ich status. Dzięki temu możemy sprawdzać wykorzystanie pamięci i procesora, porównywać bieżącą konfigurację przełącznika z historycznymi ustawieniami, lokalizować dawno nieużywane porty oraz przeglądać zdarzenia sprzętowe.

Webinary oraz wersja testowa

// darmowe webinary na żądanie oraz wersja testowa

Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz dowiedzieć się więcej na temat rozwiązania z rodziny NACVIEW, zachęcamy do zapisania się na zupełnie darmowy webinar. 

Webinary możemy zorganizować dla Ciebie na żądanie. Jeśli nie otrzymałeś jeszcze od naszych specjalistów #cybersec dogodnego dla siebie terminu, zarejestruj się poniżej na webinar na żądanie, a skontaktujemy się z Tobą w celu umówienia konkretnego terminu, w jakim będziesz dostępny.

Podczas webinarów masz możliwość dowiedzieć się więcej o funkcjach NACVIEW, zadać pytania czy umówić dialog techniczny. 

Ponadto, jeśli potrzebujesz wersji testowej lub masz jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu.

Napisz lub zadzwoń do nas!

Dostępne materiały wideo

// Chętnie porozmawiamy i doradzimy

Nie znalazłeś tego,
czego szukałeś?

737 185 902 | 737 185 903 | 727 790 662

737 191 570